Kollégiumi Honlap

Együttműködő partnereink

A Nemzeti Örökség Intézetének emlékezetpedagógiai partnerintézménye

Miskolci Rendvédelmi Technikum

2024. április 23-án újra Magyarország legrangosabb pénzügyi versenyének a döntőjén vehetett részt iskolánk csapata a Budapesti Gazdasági Egyetem aulájában. A 4 fős csapat több mint 250 induló csapat közül két forduló után jutott a döntőbe.

A csapat tagjai:

Fegyverneki Ádám

Horváth János

Horváth Nikolett

Nagy Annamária Gyöngyi 12. a osztályos tanulók voltak.

Felkészítő tanár: Kiss Andrea.

A verseny 10 órakor kezdődött. Először egy 30 kérdéses teszt várt a résztvevő diákokra, majd minden csapat kapott egy-egy kifejtős kérdést, melyet a többi csapat és a zsűri előtt kellett előadni.

A mi feladataink:

• Hogyan védekezhetünk a pénzügyi csalások ellen?
  • Mi az a pénzügyi buborék?
  • Mik azok a fintech-alkalmazások?

Tanulóink nagyon ügyesen válaszoltak a zsűri által feletett keresztkérdésekre is.

A verseny itt számunkra befejeződött, mert csak a legjobb négy helyezett jutott tovább, akiknek újabb témákat kellett kifejteni.

Az eredményhirdetésre 15 óra után került sor. Az eseményt Tóth Tibor, a Pénzügyminisztérium államtitkára vezette be.

Csapatunk a 7. helyen végzett ezen a nívós országos pénzügyi versenyen.

A résztvevők értékes nyereményeket vehettek át a zsűri tagjaitól és más szponzoroktól.

A verseny fővédnöke Tóth Tibor, a Pénzügyminisztérium makrogazdasági és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára volt.

A zsűri tagjai között a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, a Magyar Államkincstár, a Magyar Biztosítók Szövetsége, a Babylon Financial Group, a CIB Bank, a Fundamenta Lakáskassza, a Gránit Alapkezelő, az MBH Private Banking munkatársaival is találkozhattunk, ahogy a verseny szakmai testületének vezetőjével, Bod Péter Ákos korábbi jegybankelnökkel, a Corvinus Egyetem professzorával is.

Este fáradtan, de élményekkel gazdagabban tértünk vissza Derecskére.

Kiss Andrea

Fenntartói adatok

Tankerületi Központ Igazgató: Majosi Pálma

Webcím:

Elérhetőségek:

4100 Berettyóújfalu, Dózsa György utca 17-19.

Telefonszám:

+ 36-54-795-261