Farkas Gábor százados úr a MH KIKNYP 3. Hadkiegészítő és Toborzó Iroda tisztje, és aki iskolánkban honvédelmi alapismeretek tantárgyat oktat, az ő kezdeményezésére indult meg Derecskén található hadisírok felkutatása és gondozása. Ennek keretében sor került a hadisírok jegyzékének az összeállítására majd beazonosítására. A tevékenységbe kapcsolódott a 11.C osztály számos tanulója, az osztályfőnökük László János és Farkasvölgyi Győző tanár úr. A tanulók dicséretére szóljon, hogy az őszi szünetben is feláldozták idejüket a hadisírok rendbetételére. Ennek keretében a római katolikus temetőben található 14 első világháborús hadisír rendezésére került sor. A diákok kiemelkedő munkát végeztek, ezért külön dicséretben részesítettük őket: Puskás Bianka, Reményi Enikő, Gyólai Gábor, Ocskay Attila. Nagy lelkesedéssel, szívesen vettek részt a munkában és reméljük tevékenységük példaértékű lesz mások számára is. Mint mondták „Ez a minimum, amivel tartozunk a hősöknek!”
Derecske, 2021.11.02.
László János és Farkasvölgyi Győző
- Találatok: 35
A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság meghívására 2021.10.13.-án iskolánkból egy 4 fős csapat vett részt Nyíregyházán a Krimit Tud elnevezésű bűnmegelőzési vetélkedőn. A csapa tagja volt Balajti Barbara 12/d, Bordás Nóra 12/c, Bedics Károly 12/b és Kukuly Attila 12/c osztályos tanulók.
A megyei/városi könyvtárban 6 csapat részvételével megrendezett játékos vetélkedő 2 fordulóból állt. Az első fordulóban egy szituációról kellett vitatkozni a diákoknak „zsebszövegek” igénybevételével. A szünetet követően került sor a második fordulóra, amely egy Activity típusú játék keretében kellett megfejteni „ki vagyok én”!
A 2 fordulót követően a zsűri összegezte és röviden értékelte a vetélkedőt majd az első három helyezet csapatot megnevezte! Első helyen a debreceni Ady Gimnázium dráma tagozatos csapata végzett, Ők jutottak be az országos döntőbe, mely Budapesten a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet III. számú objektumában kerül megrendezésre.
A szünetekben a tanulók a kísérő tanárokkal fogyaszthattak a minden igényt kielégítő svédasztalról.
Bár nem jutottunk tovább az országos döntőbe, ettől függetlenül nem vagyunk szomorúak, mert jól éreztük magunkat és új élményekkel gazdagodhattunk!
A csapatunkról több fotó és videó készült, mely bemutatja a vetélkedő feladatait és hangulatát!
Köszönjük!
Derecske, 2021. 10. 20.
Bordás Nóra
12/c. osztályos tanuló
- Találatok: 27
A 11.b osztályból négyen (Kovács Kornélia, Madarász Emese, Pálfi Roland, Szántó Lajos) részt vettünk az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére meghirdetett online vetélkedőn, melyet a Honvéd Kulturális Egyesület szervezett. A versenyfeladat az volt, hogy írjunk egy esszét arról, hogy a városunkban mi zajlott 1956-ban. Majd készítenünk kellett egy videót, amiben lakóhelyünkkel kapcsolatban kellett beszámolni a történtekről. Rengeteg kutatással és energiával elkészítettük. Felkészülésünkben sokat segített Farkasvölgyi Győző tanár úr. Örömmel értesültünk róla, hogy meghívást kaptunk az 56-ról 65 év múltán című konferenciára Budapestre, melyen a verseny eredményét is kihirdették. Nagy figyelemmel kísértük végig a különböző előadásokat a Stefánia Palotában, melyek témája a résztvevő túlélők személyesen átélt tapasztalatai voltak. A legérdekesebb Wittner Mária előadása volt. Az előadások után megnéztünk egy összevágott videót, ami az első négy helyezett filmösszeállítása volt. A díjátadón elismerő oklevelet kaptunk. A megemlékezést záróbeszéddel és állófogadással zártuk.
Kovács Kornélia, Madarász Emese 11. B
- Találatok: 22
Fenntartói adatok
Tankerületi Központ Igazgató: Majosi Pálma
Webcím:
http://kk.gov.hu/berettyoujfalu
Elérhetőségek:
4100 Berettyóújfalu, Dózsa György utca 17-19.
Telefonszám:
+ 36-54-795-261
Email: